سه شنبه ۱۲ اسفند ۹۹

ترجمه تخصصی متون انگلیسی به فارسی رشته مهندسی محیط زیست

ترجمه مقاله و متون محیط زیستمهندسی محیط زیست شاخه ای از محیط زیست است که با استفاده از اصول علمی و مهندسی برای حفاظت از محیط زیست(هم داخلی هم جهانی) درمقابل اثرات نامطلوب عوامل طبیعی و اثرات بالقوه زیان آور فعالیت های طبیعی و انسانی و برای بهبود کیفیت محیط زیست تلاش می کند.

گرایش مهندسی محیط زیست در رشته مهندسی عمران هم وجود دارد اما برنامه علوم مهندسی زیست محیطی پایه ای وسیع تر از آنچه در مهندسی عمران وجود دارد ایجاد می کند.

هدف از این رشته، آموزش افرادی است که دارای توانائیهای لازم جهت طراحی و نظارت برحسن اجرای پروژه های تخصصی در زمینه های مختلف مهندسی محیط زیست بوده و در ضمن قادر به انجام تحقیقات لازم جهت حل مسائل و مشکلات زیست محیطی کشور باشند. از جمله پروژه های تخصصی در زمینه های مختلف مهندسی محیط زیست کشور عبارتند از:

  • شناخت و کنترل آلودگی منابع آب، خاک و هوا
  • طراحی تأسیسات آب و فاضلاب شهری، روستایی و صنعتی
  • کنترل آلودگیهای حاصل از مواد زائد جامد
  • برنامه ریزی و مدیریت اجرای طرحهای زیست محیطیمهندسین تربیت یافته این رشته قادرند با برخورداری از دانش علوم پایه قوی و درک عمیق از فنون و روشهای مهندسی، امر هدایت و اجرای پژوهشهای صنعتی بین رشته‌ای را عهده‌دار شوند. در کنار به کارگیری مهندسین این رشته در بخش R&D صنایع، امکان ادامه تحصیل آنها در رشته‌های سنتی مهندسی، به علت ماهیت چند رشته‌ای بودن آن فراهم است. 

بی‌شک برای منحصر به فرد و خاص بودن باید کمی فراتر از بقیه گام برداشت و این امر مستلزم آن است که بیش از آنچه در دانشگاه ارائه می‌شود به مطالعه بپردازید و مهارت کسب کنید. به بیان ساده ‌تر تنها کسب یک مدرک تحصیلی نمی‌تواند برای ورود به بازار کار کافی باشد و تلاش و انجام پروژه‌های جانبی نیز، الزاماتی هستند که نباید از آن‌ها چشم پوشید.مقاله نویسی کار پیچیده ای نیست اما مستلزم تمرین و ممارست و مطالعه مداوم است. برای مثال اگر خواهان آن هستید که مقاله در زمینه محیط زیست را در یکی از مجلات ISI منتشر کنید، باید حداقل مقالات یک سال اخیر چندین ژورنال مختلف در این دو عرصه را دانلود و به خوبی مطالعه کنید تا عناوین روز، شیوه پرداخت به موضوع و .... را به خوبی یاد بگیرید. اکثر این مقالات، کتب ها و بروشور ها به زبان های مختلف دنیا مخصوصا زبان انگلیسی نوشته شده اند و برای مطالعه ی آنها باید به زبان مادری پژوهشگر ترجمه شود.

ترجمه مقالات پژوهشی و دانشگاهی بین المللی یکی از رایج ترین راه های بدست آوردن جدیدترین تحقیقات علمی بدست آمده است که معمولا به زبان انگلیسی منتشر می شوند. این مقالات ممکن است بصورت کاملا تخصصی یا غیر تخصصی منتشر شوند که بسته به نوع محتوا بر پیچیدگی ترجمه مقاله افزوده یا کاسته می شود. یک مترجم حرفه ای، برای ترجمه مقاله تخصصی باید اصول نگارش و مقاله نویسی را بخوبی بداند و با نحوه نوشتن و ترجمه مقالات تخصصی آشنایی داشته باشد. هر چه ترجمه مقاله روان تر باشد، درک مطلب آن برای مخاطب سریع تر خواهد بود.نحوه ثبت سفارش ترجمه مقاله محیط زیست

  1. ثبت نام فرمایید.
  2. در صفحه کاربری خود بر روی " ثبت سفارش ترجمه " کلیک نمایید.
  3. پس از ثبت سفارش پیش فاکتور بصورت رایگان صادر می گردد. هزینه و زمان تحویل اطلاع داده می شود.
  4. پس از پرداخت هزینه، کار ترجمه آغاز شده و در موعد مقرر در صفحه کاربری شما اپلود می گردد و قابل دانلود است.
برای ثبت سفارش ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی محیط زیست برروی


 کلیک کنید.


Link: https://manatarjome.com/news/ترجمه-تخصصی-متون-انگلیسی-به-فارسی-رشته-مهندسی-محیط-زیست9.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* مانا ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما می توانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی
ورود به سیستم

×
enamad image