شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰۰

ثبت نام آزمون نظام مهندسی دی ماه1397

ثبت نام آزمون نظام مهندسی 97

نظام مهندسی مجموعه ای از قوانین، مقررات، آئین نامه ها، تشکل های مهندسی، حرفه ای و صنفی را شامل می شود. آزمون نظام مهندسی در 7 رشته مرتبط با ساختمان و شهرسازی، جهت دریافت پروانه اشتغال برگزار می گردد. با داشتن این پروانه یک شماره خاص در نظام مهندسی استان به شخص تعلق می گیرد ( همانند شماره نظام پزشکی ) و افراد دارای پروانه اشتفال نظام مهندسی می توانند جهت تاسیس شرکت و دفاتر مهندسی اقدام نمایند و یا امتیاز سهمیه خود را به شرکت های قانونی فعال در صنعت ساختمان واگذار نمایند. به دلیل تعداد زیاد داوطلبان متقاضی شرکت در این آزمون تصمیم گرفتیم این مطلب را به موضوع ثبت نام آزمون نظام مهندسی 97 اختصاص دهیم و در آن به موضوعاتی همچون زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی 97 ، شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 97 ، رشته‌ های مورد نیاز آزمون نظام مهندسی و … بپردازیم. بنابراین چنانچه شما نیز متقاضی شرکت در آزمون نظام مهندسی 97 هستید پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید.

آزمون نظام مهندسی هر سال در دو نوبت و در فاصله زمانی 6 ماهه برگزار می گردد.

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 1397

ثبت نام و شرکت در آزمون نظام مهندسی همچون سایر آزمون ها دارای شرایطی است که تنها داوطلبان واجد شرایط مجاز به ثبت نام شرکت در آزمون هستند و چنانچه داوطلبی بدون دارا بودن شرایطی که در ادامه ذکر خواهیم کرد در آزمون شرکت کند، حتی در صورت پذیرفته شدن قبولی وی کم لم یکن تلقی خواهد شد. بنابراین توصیه می کنیم تنها در صورت دارا بودن شرایط در این آزمون ثبت نام و شرکت نمایید تا بعدا دچار مشکل نشوید. از جمله شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 1397به شرح ذیل می باشد.

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی 97

حداقل سوابق کار حرفه ای برای دارندگان مدرک کارشناسی 3 سال می باشد.
حداقل سوابق کار حرفه ای برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد 2 سال می باشد.
حداقل سوابق کار حرفه ای برای دارندگان مدرک دکتری 1 سال می باشد.
سوابق کاردانی برای آزمون نظام مهندسی به غیر از رشته عمران ( محاسبات ) و معماری ( طراحی ) در صورت هم رشته بودن با رشته آزمون، از تاریخ اخذ مدرک کاردانی تا زمان اخذ مدرک مهندسی به ازای هر پنج سال کامل یک سال و حداکثر دو سال به سنوات مهندسی اضافه خواهد شد.
در صورت هم رشته نبودن رشته تحصیلی با رشته آزمون سنوات کاردانی قابل محاسبه برای آزمون نظام مهندسی نمی باشد.
مهندسانی که هنوز خدمت سربازی نرفته اند نیز می توانند در این آزمون شرکت کنند زیرا با قبولی در این آزمون تا 4 سال وقت دارند مدارک اصلی خود را برای دریافت پروانه اشتغال به کار به نظام مهندسی تحویل دهند.
سامانه ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان دی ماه 1397

زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی 1397

آزمون نظام مهندسی معمولا دو بار در سال و در فواصل زمانی شش ماهه برگزار می گردد. ثبت نام اول آزمون نظام مهندسی 97 زمستان سال 96 انجام و در تاریخ 20 و 21 اردیبهشت ماه سال 1397 برگزار گردید. تقریبا 6 ماه پس از این تاریخ مجددا آزمون نظام مهندسی برگزار خواهد شد.

رشته‌ های مورد نیاز آزمون نظام مهندسی

آزمون نظام مهندسی در رشته ها و صلاحیت‌ های زیر برگزار می گردد:

  • آزمون نظام مهندسی نقشه برداری
  • آزمون نظام مهندسی شهرسازی
  • آزمون نظام مهندسی ترافیک
  •  رشته تاسیسات برقی ( آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی نظارت – آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی طراحی )
  • رشته عمران ( آزمون نظام مهندسی عمران نظارت – آزمون نظام مهندسی عمران اجرا – آزمون نظام مهندسی عمران محاسبات )
  •  رشته معماری ( آزمون نظام مهندسی معماری نظارت – آزمون نظام مهندسی معماری اجرا – آزمون نظام مهندسی معماری طراحی )
  •  رشته تاسیسات مکانیکی ( آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی نظارت – آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی طراحی )

رشته‌ های اصلی مهندسی شامل برق، معماری، عمران، ترافیک، شهرسازی، مکانیک و نقشه برداری است ولی رشته های مرتبط هم می توانند در این آزمون شرکت کنند. رشته های مرتبط با رشته های اصلی ( برق، معماری، عمران، ترافیک، شهرسازی، مکانیک و نقشه برداری ) را که می توانند در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند را در جدول زیر قرار داده ایم.

صفحه ثابت آخرین منابع آزمون نظام مهندسی
رشته های مرتبط با عمرانمهندسی عمران – عمران آب، مهندسی عمران – ساختمان سازی – مهندسی عمران – عملی، مهندسی عمران – دبیری فنی، مهندسی عمران – ساختمان، مهندسی عمران – کاربردی، مهندسی عمران – تکنولوژی عمران، مهندسی عمران – عمران روستایی، مهندسی عمران – راهسازی، مهندسی عمران – خط و ابینه – معادل لیسانس مهندسی عمران – عمران
رشته های مرتبط با شهرسازیشهرسازی – محوطه سازی و طراحی فضای سبز، شهرسازی – طراحی شهری، شهرسازی – مهندسی محیط، شهرسازی – کارشناس ارشد برنامه‌ ریزی محیط یا محیط‌ زیست
رشته های مرتبط با معماریدبیری فنی معماری، معماری سنتی، مهندسی معماری – مرمت و احیای بناهای تاریخی
رشته های مرتبط با نقشه برداریمعادل کارشناسی مهندسی نقشه‌ برداری
رشته های مرتبط با ترافیکراه و ترابری، معادل کارشناسی مهندسی ترافیک
رشته های مرتبط با تاسیسات مکانیکیمعادل کارشناسی تاسیسات مکانیکی ( حرارت و سیالات )، دبیری فنی مکانیک ( حرارت و سیالات )، کارشناسی مهندسی مکانیک ( طراحی و جامدات )
رشته های مرتبط با تاسیسات برقیمهندسی برق – مخابرات، مهندسی کنترل و ابزار دقیق، مهندسی تکنولوژی کنترل و ابزار دقیق، دبیری فنی برق ( قدرت )، معادل کارشناسی برق ( قدرت )، مهندسی برق – کنترل
منبع: ایران مشاوره

Link: https://manatarjome.com/news/ثبت-نام-آزمون-نظام-مهندسی-دی-ماه13974.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* مانا ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما می توانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی
ورود به سیستم

×
enamad image