دوشنبه ۲۳ فروردین ۰۰

ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی حسابداری


ترجمه مقاله و متون رشته حسابداری


هنر ترجمه به برگداندن انواع متون عمومی و تخصصی از زبان مبدا به زبان مقصد اطلاق می شود و خود شامل زمینه های مختلفی است. برای درک این حوزه ها باید تخصص و دانش کافی در زمینه های مورد نظر داشته باشیم. به عنوان مثال اگر یک مترجم می خواهد در زمینه حسابداری به کار ترجمه بپردازد، حتما باید در این رشته خاص تحصیلات آکادمیک داشته باشد تا بتواند از تخصص و دانش خود در زمینه ترجمه حسابداری استفاده کند. یکی از این حوزه های تخصصی، ترجمه مقاله حسابداری است، که نیازمند دانش و تحصیلات عالی برای انجام ترجمه ای با کیفیت است.

دپارتمان مترجمین مانا ترجمه با داشتن تحصیلات و دانش لازم در هر یک از رشته های تخصصی، یکی از بهترین گروه های ترجمه را در سراسر کشور تشکیل داده اند. اگر ترجمه مقاله حسابداری خود را به دستان مترجمین مانا ترجمه می سپارید، خیالتان از بابت ترجمه تخصصی و با کیفیت راحت باشد. اما پیش از پرداختن به ترجمه مقاله حسابداری، ابتدا بیایید کمی با زمینه و علم حسابداری آشنا شویم.

 Image result for accounting


علم حسابداری چیست؟

علم حسابداری به فرآیند سیستماتیک شناسایی، ضبط، اندازه گیری، طبقه بندی، تایید، خلاصه سازی، تفسیر و برقراری ارتباط بین اطلاعات مالی اطلاق می شود. حسابداری نشان دهنده سود یا زیان برای یک دوره معین و ارزش و ماهیت دارایی ها، بدهی ها و حقوق کارمندان شرکت است.

 
انواع حسابداری

در نتیجه پیشرفت های اقتصادی، صنعتی و تکنولوژیک، زمینه های مختلف تخصصی در رشته حسابداری به وجود آمده است. شاخه های معروف یا انواع مهم حسابداری عبارتند از: حسابداری مالی، حسابداری مدیریت، حسابداری مالیاتی و حسابداری دولتی، که در قسمت پایین به توضیح آنها می پردازیم.

 • حسابداری مالی
حسابداری مالی شامل ضبط و طبقه بندی معاملات تجاری و تهیه و ارائه صورت های مالی است که توسط کاربران داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع حسابداری در تهیه صورت های مالی و انطباق دقیق با اصول کلی حسابداری پذیرفته شده یا GAAP کاربرد دارد. حسابداری مالی عمدتا در پردازش داده های گذشته مورد توجه قرار می گیرد.

 • حسابداری مدیریت
حسابداری مدیریتی بر روی ارائه اطلاعات برای استفاده توسط کاربران داخلی، یا همان مدیریت تمرکز دارد. این شاخه از حسابداری به جای انطباق محض با اصول پذیرفته شده حسابداری، با نیازهای مدیریت سروکار دارد. حسابداری مدیریت شامل تجزیه و تحلیل مالی، بودجه بندی و پیش بینی، تجزیه و تحلیل هزینه ها، ارزیابی تصمیمات کسب و کار و حوزه های مشابه است.

 • حسابداری مالیاتی
حسابداری مالیاتی به مشتریان کمک می کند تا قوانین تعیین شده توسط مقامات مالیاتی را دنبال کنند. این مهم شامل برنامه ریزی مالیاتی و آماده سازی بازپرداخت مالیات می شود. این زمینه حسابداری همچنین شامل تعیین مالیات بر درآمد و سایر مالیات ها، خدمات مشاوره مالیاتی مانند راه های به حداقل رساندن مالیات به صورت قانونی، ارزیابی عواقب تصمیمات مالیاتی و سایر امور مالیاتی می شود.

 • حسابداری دولتی
این زمینه حسابداری از یک چارچوب حسابداری منحصر به فرد برای ایجاد و مدیریت دارایی ها استفاده می کند که از طریق آن پول نقد برای پرداخت هزینه های مربوط به ارائه خدمات توسط نهاد دولتی پرداخت می شود. 
مقاله حسابداری چیست؟

مقاله حسابداری یک دیدگاه آموزنده در مورد نحوه استفاده از حسابداری برای کمک به کسب و کارهای کوچک و بزرگ، و تصمیم گیری های مثبت و ایمن مالی را ارائه می دهد. مقاله حسابداری برای این هدف نوشته می شود که به صاحبان کسب و کارهای کوچک و بزرگ کمک کند که به حداکثر رشد مالی دست یابند.


نوشتن مقاله حسابداری نیازمند اصولی است که باید رعایت شوند، این اصول عبارتند از:

 • اصل بی طرفی و بی نظری
این اصل به این معنی است که تمام معاملات باید در سوابق حسابداری منعکس شوند. گزارشات حسابداری باید از هر نوع طرفداری به دور باشند.

 • ارتباط اطلاعات ارائه شده
موضوع های مقاله حسابداری باید با دقت انتخاب شوند. در یک محیط رقابتی که به سرعت در حال توسعه است، اطلاعات قدیمی عملا بی فایده هستند. یک محقق قابل اطمینان همیشه به دنبال یافتن و آزمایش اطلاعات واقعی، و ایجاد ارتباط معنی دار بین آنها است.

 •  اصل محافظه کاری و جلوگیری از تندروی و افراط
در زمینه حسابداری نمی توان از ایده های خلاقانه استفاده کرد، و باید محافظه کار بود.

 •  قابلیت اطمینان اطلاعات ارائه شده
قالب مقاله حسابداری باید تنها اطلاعات منابع قابل اعتماد را دارا باشد.
 

با توجه به تعریف حسابداری و اصول گفته شده در نوشتن مقاله حسابداری، برای ترجمه مقاله حسابداری باید اصول و نکته های زیر را در نظر گرفت.

 • ترجمه مقاله حسابداری باید به دور از هرگونه تعصب باشد و مقاله حسابداری باید به صورت کاملا بی طرف ترجمه شود.
 • در مقاله حسابداری باید به ارتباط اطلاعات ارائه شده دقت کرد، و در ترجمه نیز همانند خود مقاله حسابداری اطلاعات ترجمه باید دارای یکپارچگی باشند.
 • همانطور که در مقاله حسابداری به هیچ وجه تندروی مشاهده نمی شود، در ترجمه مقاله حسابداری نیز باید از افراط و تندروی جلوگیری کرد.
 • در ترجمه مقاله حسابداری باید از درستی اطلاعات ارائه شده مطمئن بود. 

 این اصول و موارد باید در ترجمه مقاله حسابداری رعایت شوند تا ترجمه ای با کیفیت و مورد قبول ارائه شود.

 


ترجمه مقاله حسابداری در مانا ترجمه

در مانا ترجمه تمامی متون و مقالات تخصصی به دست حرفه ای ترین مترجمین سراسر کشور ترجمه می شوند، و در نهایت ترجمه ای تخصصی و با کیفیت به دست مشتری می رسد.
ترجمه مقاله حسابداری نیز به همین صورت است. مانا ترجمه در ترجمه مقاله حسابداری از مترجمین متخصص و حرفه ای در زمینه حسابداری استفاده می کند. مترجمین این زمینه مانند تمامی زمینه های تخصصی دیگر، دارای تحصیلات عالی و آکادمیک هستند. مترجمین ما با دانش و تخصص لازم در زمینه حسابداری فعالیت می کنند و هر کدام نیز مسئول ترجمه بخش خاصی از انواع زمینه های حسابداری هستند. به عنوان مثال یک مترجم روی ترجمه مقاله حسابداری مدیریتی کار می کند، در حالیکه مترجم دیگری مسئول ترجمه مقاله حسابداری مالی است. 

مترجمین مانا ترجمه با داشتن تخصص و مهارت لازم، تمامی سعی خود را می کنند تا ترجمه تخصصی و با کیفیت بالایی را در زمان معین شده به مشتری ارائه دهند. شما نیز اگر به دنبال ترجمه تخصصی در زمینه ترجمه مقاله حسابداری هستید، ترجمه خود را به دست مترجمین توانای ما بسپارید.برای ثبت سفارش ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی حسابداری برروی


 کلیک کنید.

 

Link: https://manatarjome.com/news/ترجمه-مقاله--انگلیسی-به-فارسی-حسابداری9.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* مانا ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما می توانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی
ورود به سیستم

×
enamad image