سه شنبه ۱۲ اسفند ۹۹

ترجمه مقاله روانشناسی از انگلیسی به فارسی

ترجمه مقاله روانشناسیاهمیت رشته های علوم انسانی برای ما نیز که اکنون با دستاوردهای تکنولوژی غرب مواجهیم، مشخص است. ما در کنار اهمیت دادن به علم تجربی و تکنولوژی، نباید از فهم این پدیده‌ها غافل باشیم و آنها را بدون ملاحظه و تعمق بپذیریم. بنابراین علوم انسانی می‌تواند رهیافت ما را به سایر علوم و موضع ما را نسبت به آنها مشخص کند.

روانشناسی یکی از رشته های علوم انسانی  به عنوان یک علم مستقل، تقریبا جدید است؛ به طوری که هنوز به تکامل کافی نرسیده­ است و با گذشت زمان حوزه­ها و گرایش های مختلفی در این رشته از سوی انجمن­های مرتبط با این علم مانند انجمن روانشناسان آمریکا (american psychological association) معرفی می شود؛ می­توان گفت یکی از علل تنوع و تفاوت در گرایش­های روز افزون این رشته، تفاوت و تنوع رفتار­های انسانی است به طوری که روانشناسی امروزه با همه­ ی جنبه های زندگی انسانی ارتباط دارد و به هر اندازه که جامعه پیچیده ­تر و پیشرفته ­تر شود، نقش پررنگ تری در حل مسائل آدمی به خود می­گیرد؛ مانند روانشناسی مهندسی، قانونی، مدرسه، اجتماعی، روانشناسی کسب و کار  و… 
از معروف ترین گرایش­های رشته­ ی روانشناسی می­توان به روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی، روانشناسی رشد، روانشناسی صنعتی-سازمانی، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی مدرسه، روانشناسی قانونی، روانشناسی کودکان استثنائی و روان­سنجی اشاره نمود.
علم به معنی نوین آن فرایندی است اجتماعی که در ضمن آن به سوال‌های جامعه از هر نوع پاسخ داده می‌شود. پاسخ مکتوب به این سوال‌ها در انتهای این فرایند به صورت مقاله یا کتاب در می‌آید؛ معمولا کتاب حاوی دانسته‌ها است یعنی همان دانش است که محصول بخش نهایی فرایند علم است.

یک پژوهشگر برای نوشتن مقاله و یا کتب و یا پایان نامه در مقاطع تحصیلی خود باید یافته های علمی که قبلا توسط افراد دیگری گزارش شده و یا برای شناخت نقاط تاریک و یا تناقضات موجود در حوزه تخصص خود را بررسی کند. در مقالات علمی و پژوهشی، صرف‌نظر از رشته، هدف این است که دیگران از نتایج پژوهش‌ها مطلع شوند. اما باید طوری نوشت که قابل‌فهم برای خواننده باشد. اما نوشتن یک مقاله علمی به زبان انگلیسی، یک چالش برای همه به ویژه برای افرادی است که انگلیسی زبان دوم آن‌هاست.
برای ترجمه متن یا مقاله‌ای از یک زبان به زبان دیگر می‌بایست به هر دو زبان به طور کامل مسلط بود. در غیر این صوت ترجمه چیزی جز متنی مبهم و گیج کننده نخواهد بود. برای ترجمه مقاله های علمی نمی توان به مترجم های ماشینی یا عمومی اعتماد کرد. باید مترجم های متخصص که کاملا بر هر دو زبان مبدا و مقصد تسلط داشته باشند.
ترجمه مقاله و متون تخصصی رشته روانشناسی  در مانا ترجمه

سایت تخصصی ترجمه مانا ترجمه به منظور ترجمه متن، ترجمه مقاله و ترجمه کتاب طراحی شده است. در سایت مانا ترجمه افراد زبده و مترجمان ماهری فعالیت دارند تا به بهترین شکل متون ارسالی کاربران را ترجمه نمایند. روال کار به این صورت است که کاربران با مراجعه به وب سایت مانا ترجمه و عضویت در آن، مقاله، کتاب و ... خود را ثبت سفارش مینمایند تا توسط کارشناسان موسسه مورد بررسی قرار گیرد و هزینه و زمان تحویل آن به مشتری اعلام گردد. این متون مربوط به هر رشته ای باشند به متخصص مربوط در آن رشته ارجاع داده می شود و در نهایت ترجمه متن انجام می پذیرد و در اختیار کاربر سفارش دهنده قرار می گیرد. با سیستم پیشرفته مانا ترجمه می توان در کوتاه ترین زمان ممکن هر گونه محتوایی در هر رشته ای را ترجمه کرد. ترجمه متون علمی باید بسیار دقیق صورت گیرد تا ضمن خوانا بودن متن، بار علمی و رسالت مقاله نیز حفظ شود چیزی که مترجم ماشینی قادر به انجام آن نیست. از این رو برای ترجمه نیاز است مترجم به هر دو زبانی که قرار است ترجمه متن بین آنها صورت گیرد همانند زبان مادری تسلط داشته باشد. در ترجمه ها گاهی لازم است یک جمله یا بند تغییر کند تا در زبان دیگر مفهوم به درستی انتقال یابد. ترجمه ی مقالات رشته روانشناسی توسط مترجمان متخصصی که در این زمینه تحصیل کرده اند، صورت میگیرد.نحوه ثبت سفارش ترجمه مقاله روانشناسی

کلیه کاربران می توانند سفارش ترجمه خود را به صورت آنلاین ارسال نمایند و کافیست در وبسایت مانا ترجمه ثبت نام نموده و پس از ورود به صفحه کاربری اقدام به ثبت سفارش ترجمه تخصصی رشته روانشناسی نمایند. جهت توضیحات بیشتر می توانید بخش راهنمای ثبت سفارش آنلاین ترجمه را مطالعه فرمایید. با ثبت سفارش ترجمه، هزینه ترجمه بصورت رایگان توسط اپراتور محاسبه شده و زمان تحویل ترجمه و همچنین هزینه آن در قسمت پیگیری سفارشات که در پنل کاربر قرار دارد به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

شما می توانید در سایت ترجمه مانا ترجمه، با چند گام ساده ترجمه مقاله، پایان نامه و یا متون تخصصی خود در رشته روانشناسی را ایجاد نمایید.برای ثبت سفارش ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی روانشناسی برروی


 کلیک کنید.


مانا ترجمه , سایت ترجمه , ترجمه آنلاین , ترجمه مقاله ISI , ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی , ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله , ترجمه فوری مقاله , ترجمه دانشجویی , ترجمه تخصصی مهندسی , ترجمه تخصصی پزشکی , ترجمه کتاب , ترجمه چکیده پایان نامه

Link: https://manatarjome.com/news/ترجمه-مقاله-روانشناسی-از-انگلیسی-به-فارسی9.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* مانا ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما می توانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی
ورود به سیستم

×
enamad image