سه شنبه ۱۸ مرداد ۰۱

ترجمه متون شیمی

شیمی چیست؟

شیمی هنر ارتباط با جهان است. زبانی برای شنیدن نیروهای پنهان بین ذره‏‌ها و کشف حقیقت ماده است. شیمی شنیدن رازگشایی از یک رمز و خلق یک ترکیب با آموختن قواعدی بر مبنای روش علمی به حساب می‌آید. امروز شیمی حس گم شده‌ انسان است تا زندگی‌‏اش را به روز کند. با توجه به اینکه در رشته شیمی خلاقیت برای یافتن کار و تولید ثروت حرف اول را می‏‌زند، کسانی که به خاطر جبر زمان یا جبر مکان و از روی ناچاری قصد انتخاب آن را دارند، بهتر است در انتخاب خود تجدید نظر کنند؛ آنهایی که بدنبال یک مدرک دانشگاهی برای قاب کردن هستند نیز به یقین در رشته شیمی راه به جایی نخواهند برد. اگر بخواهیم ساده بگوئیم، رشته شیمی برای کسانی مناسب است که حقیقتاً به علم شیمی عشق می‌روزند.

فارغ التحصیل رشته شیمی در چه کارها و صنایعی می‌تواند شاغل شود؟


شیمی به علاقه ‌‏مندانش عشق می ورزد تا آنجا که به آنها می‌‏آموزاند که چگونه با هر سرمایه و هر توانی کارآفرین بشوند. کدام رشته را می‌‏شناسید که دانش آموخته آن بتواند در یک زیر زمین ساده با کمترین امکانات اما با ایمنی بالا، محصول قابل فروش تولید کند؟ کدام صنعت را می‏‌شناسید که به شیمی احتیاج نداشته باشد؟ کدام کارخانه بدون آزمایشگاه شیمی می‏‌تواند پیشرفت کند؟


به طور عمومی عمده مشاغلی که فارغ التحصیلان رشته شیمی می‌توانند در آن‌ها مشغول به کار شوند در فهرست زیر قرار می‌گیرند:


شرکت‌‏های داروسازی در بخش کنترل کیفیت (QC) و تحقیق و توسعه (R&D)
کارخانجات تولید مواد اولیه غذایی و دارویی
اپراتور دستگاه‌‏های آنالیز کیفی و کمی در شرکت‏‌های دولتی و خصوصی
آزمایشگاه‏‌های همکار معاونت غذا دارو (سیب سبز سلامت)
آزمایشگاه‏‌های محیط زیست، استاندارد و …
شرکت تولید مواد شیمیایی
شرکت‏‌های مرتبط به فروش تجهیزات و مواد شیمیایی
معلم حق التدریس آموزش و پروش
سرپرست آزمایشگاه مرتبط
کارشناس فنی و سرویس دستگاه‌‏های آنالیز
کارآفرینی

ترجمه تخصصی متون شیمی


همانطور که میدانید یکی از قوی ترین ترفند ها برای تقویت رزومه تحصیلی و شغلی ارائه مقاله میباشد. برای ارائه مقاله در رشته شیمی مجلات مختلفی در داخل و خارج از کشور وجود دارد. و شما میتوانید بر حسب نیاز خود مجلات داخلی و یا خارجی را برای چاپ انتخاب کنید.

البته قابل ذکر است که اعتبار مجلات داخلی و خارجی در داخل کشور یکسان میباشد و تنها تفاوتی که با هم دارند در این میباشد که اگر قصد مهاجرت و یا تحصیل در خارج از کشور را دارید باید حتما در مجلات خارجی مقاله را چاپ کنید زیرا مجلات داخلی در خارج از کشور اعتباری ندارند ولی در داخل کشور اعتبار هر دو مجله کاملا یکسان میباشد و تفاوتی ندارند.

بعد از اینکه تصمیم گرفتید که میخواهید مقاله را در کدام مجله چاپ کنید باید ترجمه کنید. مقالاتی که در مجلات خارجی چاپ خواهند شد باید ابتدا قبل از هر چیز ترجمه شوند و این ترجمه باید به صورت کاملا تخصصی و مطابق با متن اصلی باشد. اصلی ترین و مهم ترین گام پس از اتمام نگارش انتخاب مترجم صحیح برای ترجمه مقاله میباشد. 

دقت داشته باشید در صورتی که مترجمی که انتخاب کرده اید توانایی کافی در انتقال مطالب و ترجمه تخصصی نداشته باشد متون شما دچار حشو خواهند شد و ممکن است برخی جملات و پاراگراف ها مفهوم خود را از دست بدهند پس همان اندازه که برای جمع آوری و نوشتن مقاله رشته شیمی تخصص نیاز است در حین ترجمه نیز نیاز به همین اندازه تخصص میباشد فردی که ترجمه مقاله تخصصی شیمی را برعهده میگیرد باید علاوه بر اینکه به متون و لغات انگلیسی تسلط داشته باشد، به متون رشته شیمی نیز تسلط کافی داشته باشد و بتواند مفهوم برخی از عبارات را به صورت کامل درک نماید.

در صورتی که فرد مترجم انتخابی شما یک مترجم متخصص در رشته شیمی نباشد در این صورت احتمال اینکه محتوای مقاله جابه جا شوند و یا حتی مفهوم خود را از دست بدهند خیلی زیاد است.

محققینی که مقاله شیمی را مینویسند و در پی یک مترجم متخصص شیمی میباشند نگران نباشند سایت ترجمه تخصصی مانا ترجمه یکی از فعال ترین و معتبر ترین موسسات در زمینه ترجمه متون تخصصی میباشد. که رشته شیمی نیز یکی از این تخصص ها میباشد این موسسه با همکاری مترجمان برتر کشور که در زمینه شیمی تخصص دارند متون علمی رشته شیمی شما را با بهترین کیفیت ترجمه خواهند کرد.


دقت بالا و همچنین تخصص و سابقه بسیار بالای مترجمین این موسسه جای هیچ شک و نگرانی از کیفیت مقاله را برای شما باقی نخواهد گذاشت. این موسسه یکی از با سابقه ترین موسسات در زمینه ترجمه میباشد و تعداد محققین راضی از این موسسه نشانگر اعتبار و اعتماد بسیار بالای این موسسه میباشد.

در ضمن مقاله شما علاوه بر یک فرد متخصص که مترجم میباشد توسط بخش کنترل کیفی نیز بررسی خواهد شد تا همه ایرادات آن از بین برود ولی در صورت بروز هر گونه ایرادی در متن مقاله جای هیچگونه نگرانی نیست و میتوانید دوباره مقاله را به کارشناس موسسه تحویل دهید تا ایرادات آن بر طرف شود . علاوه بر همه این مزایا شما از لحظه تحویل مقاله تا زمان تحویل ترجمه میتوانید به صورت کاملا آنلاین و شبانه روزی با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید و از پیشرفت کاری مقاله خود مطلع شوید.

ترجمه تخصصی شیمی فارسی به انگلیسی


ترجمه فارسی به انگلیسی شیمی کاملا به صورت مفهومی و با نگارش نیتیو انجام می شود. همچنین ترجمه شیمی فارسی به انگلیسی همراه با ضمانت کیفیت و پذیرش مجله ارائه می شود. ضمانت ترجمه شیمی فارسی به انگلیسی بدون محدودیت زمانی می باشد.ترجمه تخصصی شیمی انگلیسی به فارسی


ترجمه تخصصی شیمی انگلیسی به فارسی ارزان و فوری و در عین حال با کیفیت را ازسایت  ترجمه تخصصی مانا ترجمه بخواهید. ترجمه تخصصصی شیمی انگلیسی به فارسی توسط مترجم حرفه ای و آشنا با موضوع و اصطلاحات تخصصی انجام می شود.

نحوه ثبت سفارش ترجمه مقاله شیمی


  1.  ثبت نام فرمایید.
  2.  در صفحه کاربری خود بر روی " ثبت سفارش ترجمه " کلیک نمایید.
  3.  پس از ثبت سفارش پیش فاکتور بصورت رایگان صادر می گردد. هزینه و زمان تحویل اطلاع داده می شود.
  4. پس از پرداخت هزینه، کار ترجمه آغاز شده و در موعد مقرر در صفحه کاربری شما اپلود می گردد و قابل دانلود است.مانا ترجمه، سایت ترجمه، ترجمه آنلاین، ترجمه مقاله ISI، ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی، ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله، ترجمه فوری مقاله، ترجمه دانشجویی، ترجمه تخصصی مهندسی، ترجمه تخصصی پزشکی، ترجمه کتاب، ترجمه چکیده پایان نامه

Link: https://manatarjome.com/news/ترجمه-متون-شیمی7.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* مانا ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما می توانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی
ورود به سیستم

×
enamad image