یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۹

افزایش تعداد ارجاعات مقاله

10روش ساده برای افزایش تعداد ارجاعات مقاله


1️⃣ اگر مقاله فعلی‌تان با مقاله‌های قبلی‌تان در ارتباط است، در اثر فعلی به آثار قبلی‌تان ارجاع دهید. با وجود این، برای افزایش تعداد ارجاعات، لازم نیست به تک‌تک مقاله‌های‌ گذشته‌ خود ارجاع دهید.

2️⃣ واژه‌های کلیدی را با دقت انتخاب کنید. واژه‌هایی را انتخاب کنید که سایر پژوهش‌گران حوزه مورد نظر در جستجوی‌شان هستند؛ به این ترتیب، مقاله‌تان در جستجوهای پایگاه داده ظاهر می‌شود.

3️⃣ واژه‌ها و اصطلاحات کلیدی را در عنوان مقاله و به دفعات در بخش چکیده استفاده کنید. تکرار واژه‌های کلیدی احتمال صعود مقاله به صدر فهرست موتورهای جستجو را افزایش می‌دهد و احتمال دیده شدن آن افزایش می‌یابد.

4️⃣ املای نام و نام خانوادگی شما باید در تمام مقاله‌های‌تان یک‌دست باشد. استفاده از اسم مشابه در تمام مقاله‌های‌تان سبب می‌شود پیدا کردن آثار منتشرشده‌تان برای سایر پژوهش‌گران آسان شود. 

5️⃣ مطمئن شوید که اطلاعات‌تان صحیح‌اند. کنترل کنید که نام و وابسته‌های آن یا همان افیلییشن‌ها درمقاله درست وارد شده‌اند و مطمئن شوید که اطلاعات مقاله را به طور صحیح در پایگاه‌های داده وارد کرده‌اید.

6️⃣ دسترسی به مقاله‌تان را آسان کنید. اگر مقاله‌تان در ژورنال دسترسی آزاد (open access) منتشر نشده است، نسخه‌های پیش از چاپ و پس از چاپ آن را به مخزن‌های علمی (disciplinary repositories) ارسال کنید. به پایگاه SHERPA RoMEO مراجعه کنید تا بدانید ژورنال مورد نظر در ارتباط با کپی‌رایت و آرشیو کردن مقاله‌ها توسط نویسندگان چه قوانینی را وضع کرده است تا با اطمینان بتوانید مقاله‌تان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

7️⃣ داده‌های‌تان را به اشتراک بگذارید. شواهد نشان می‌دهند که اشتراک داده‌ها احتمال ارجاع به مقاله‌ را افزایش می‌دهد. داده‌های‌تان را در وب‌سایت‌های اشتراکی پست کنید. دو مورد از این وب‌سایت‌ها figshare و SlideShare هستند. همچنین، می‌توانید در نگارش ویکی‌پدیا مشارکت کرده و به مقاله‌های منتشر‌شده‌تان لینک دهید.

8️⃣ آثارتان را در کنفرانس‌ها ارائه دهید. اگرچه سایر پژوهش‌گران به مقاله‌های ارائه‌شده در کنفرانس ارجاع نمی‌دهند، این کار پژوهش‌تان را در معرض دید جوامع دانشگاهی و پژوهشی قرار می‌دهد.

9️⃣ از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. در شبکه‌های اجتماعی (مانند فیسبوک، توئیتر، آکادمیا، ریسرچ‌گیت و مندِلی) به مقاله‌های‌تان و صفحه‌ پروفایل‌تان در سایت دانشگاه لینک دهید.

10. به‌طور فعال مقاله‌های‌تان را تبلیغ کنید. با سایر پژوهش‌گران، حتی افرادی که در حوزه تخصصی شما کار نمی‌کنند، درباره مقاله‌های‌تان صحبت کنید. نسخه‌هایی از مقاله‌های‌تان را برای پژوهش‌گرانی که ممکن است به کارهای‌تان علاقه داشته باشند ارسال کنید. وب‌سایت یا وب‌لاگی را به پژوهش‌های‌تان اختصاص دهید.مانا ترجمه , سایت ترجمه , ترجمه آنلاین , ترجمه مقاله ISI , ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی , ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله , ترجمه فوری مقاله , ترجمه دانشجویی , ترجمه تخصصی مهندسی , ترجمه تخصصی پزشکی , ترجمه کتاب , ترجمه چکیده پایان نامه

Link: https://manatarjome.com/news/افزایش-تعداد-ارجاعات-مقاله4.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* مانا ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما می توانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی
ورود به سیستم

×
enamad image