شنبه ۲۹ شهریور ۹۹

تفاوت چکيده و خلاصه مقاله

تفاوت چکيده و خلاصه

گرچه ممکن است چکیده و خلاصه را به طور کلي در فارسي يکي بدانيم، اما براي بيان آنچه در انگليسي abstract خوانده مي شود، کلمه چکيده از هر کلمه ديگري که در اين زمينه تصور شود بهتر است و البته امروزه در مجلات تخصصي، چکيده معادل abstract شمرده شده، از خلاصه متمايز مي گردد.

◀️خلاصه گاه به معناي مباني است. خلاصه يک موضوع، يعني بيان کليات آن موضوع و حذف جزئيات آن؛ در حاليکه گاه چکيده ذکر جزئيات يک مدرک علمي اهميتي خاص دارد.

◀️در خلاصه، گاه از مهمترين مباحث صرف نظر مي کنند، اما در چکيده ملزم هستيم که حتماً مهمترين مباحث را منعکس کنيم.

◀️خلاصه کردن يعني مطلب با مدرکي را براي گروههايي که از لحاظ سني، ذهني، علمي و يا فرهنگي در شرايط معيني هستند قابل استفاده کنيم. ولي چکيده براي سهولت در انتخاب و جستجوي مطالب است.
 
◀️خلاصه، از يک کتاب، گزارش، يکي از دانش ها با بخش معيني از معارف بشري صورت مي گيرد در حالي که چکيده به طور عمده از مقالات صورت مي گيرد.مانا ترجمه , سایت ترجمه , ترجمه آنلاین , ترجمه مقاله ISI , ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی , ترجمه فارسی به انگلیسی مقاله , ترجمه فوری مقاله , ترجمه دانشجویی , ترجمه تخصصی مهندسی , ترجمه تخصصی پزشکی , ترجمه کتاب , ترجمه چکیده پایان نامه

Link: https://manatarjome.com/news/تفاوت-چکيده-و-خلاصه-مقاله8.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* مانا ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما می توانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی
ورود به سیستم

×
enamad image