شنبه ۲۹ شهریور ۹۹

ترجمه مقاله و متون تخصصی برق آنلاین


سایت ترجمه تخصصی مقاله برق و الکترونیک

Related image

مهندسی برق یکی از جدیدترین رشته های مهندسی است که با فناوری الکتریکی ارتباط دارد و قدمت آن به اوایل قرن نوزدهم میلادی می رسد. حیطه کاری مهندسی الکترونیک از میکروچیپ های کوچک تا مولدهای برق بزرگ است.
نخستین آزمایش های الکتریکی محدود به باتری های ساده و اولیه بودند. ولی آغازگر اولین نمونه های طراحی، ساخت و تولید ابزار و سیستم ها، اجرای قانون القای مایکل فارادی بود که این قانون پایه عملکرد ژنراتورهای الکتریکی، موتورهای الکتریکی و مبدل هاست. مشخصه اصلی عصر جدید ورود الکتریسیته و برق به منازل، تجارت ها، صنایع و بسیاری از حوزه های دیگر  است. مهندسی برق ورود الکتریسیته به جنبه های مختلف زندگی جامعه انسانی را مقدور ساخته است.
با پیدایش مهندسی برق این رشته به گرایش های تخصصی مختلفی تقسیم شده است.گرایش های مهندسی برق عبارتند از:

  • گرایش مخابرات
گرایش مخابرات دارای چند زیر گرایش است. گرایش های سیستم، میدان و رمز 

  • گرایش الکترونیک
زیر گرایش های طراحی آنالوگ، مدارهای دیجیتال، میکروالکترونیک در این شاخه قرار دارند. 

  • گرایش کنترل
این گرایش به کنترل فرآیندها و خروجی ها با توجه به ورودی هاشان می پردازد. کنترل تنها مختص برق نیست و در صنایع مختلف مانند صنایع نظامی، صنایع هسته ای و … کاربرد دارد.

  • گرایش قدرت
مربوط به مسائل تولید، انتقال و توزیع برق است. دو حوزه تخصصی در این گرایش عبارتند از ماشین ها الکتریکی و سیستم های قدرت.

  • گرایش سیستم های انرژی الکتریکی
  • گرایش سیستم های دیجیتال
  • گرایش بیوالکتریک

Related image

مهندسی برق در کشور ما جزو رشته های است که بیشترین تعداد دانشجو را به خود اختصاص داده است که این دانشجویان در مقاطع مختلف جهت اهداف مختلف همچون انجام پروژه های دانشگاهی، نگارش یک مقاله و … نیاز به ترجمه متون تخصصی مهندسی برق دارند. یافتن یک مترجم حرفه ای برای ترجمه تخصصی مهندسی برق کاری دشوار است چرا که بسیاری از مترجمینی که به اسم ترجمه تخصصی و روان، اقدام به ترجمه مقاله یا متن مهندسی برق می نمایند دارای تحصیلات عمومی در حوزه زبان همچون مترجمی زبان هستند که قطعا آشنایی کافی به متون مهندسی برق و اصطلاحات این رشته ندارند و نمی توانند ترجمه ای مطلوب را به مشتری تحویل دهند.
در ترجمه فارسی به انگلیسی این موضوع حساس تر خواهد بود چرا که مترجم باید اطلاعات جامعی در مورد ساختار و واژگان تخصصی هر دو زبان فارسی و انگلیسی داشته باشد تا بتواند متن فارسی را به انگلیسی برگرداند. حتی حساسیت زمانی بالاتر نیز میرود که فردی بخواهد مقاله ای در یک ژورنال مطرح مهندسی برق به چاپ رساند. ژورنال هایی همچون IEEE Transactions on Automatic Control ، International Journal of Robust and Nonlinear Control ، IEEE Communications Surveys and Tutorials ، IEEE Wireless Communications و … چاپ یک مقاله در این ژورنال های معتبر نیازمند ارائه متنی روان و فاقد هر گونه اشتباه چه از بعد ساختار زبان و چه از بعد اصطلاحات تخصصی برق می باشد.  

Related image

سایت تخصصی ترجمه مقاله مانا ترجمه با غربال کردن هزاران مترجم متقاضی در طی فعالیت خود و از طریق برگزاری آزمون توانسته است گروهی از مترجمان با تجربه و حرفه ای در تمامی حوزه های تخصصی را با خود همراه کند. تعهد و کیفیت کار مترجم دو معیار اصلی در گزینش مترجم در مانا ترجمه بوده است. بکارگیری این مترجمان حرفه ای ما را در ارائه خدمات ترجمه در بالاترین سطح در تمامی رشته ها از جمله ترجمه تخصصی مهندسی برق توانا ساخته است. در رشته مهندسی برق سایت ترجمه مانا ترجمه دارای 90 مترجم زبده می باشد که می توانند سخت ترین متون این رشته در هر مقطعی را با بالاترین کیفیت ترجمه نمایند.
برای ثبت سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی مقاله برق برروی


 کلیک کنید.


Link: https://manatarjome.com/news/ترجمه-مقاله-و-متون-تخصصی-برق-آنلاین4.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* مانا ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما می توانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی
ورود به سیستم

×
enamad image