شنبه ۲۹ شهریور ۹۹

ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی رشته مهندسی کشاورزی


ترجمه تخصصی مقاله و متون کشاورزی


ترجمه تخصصی کشاوزی اصطلاحی است که به معنی استفاده از یک مترجم تخصصی برای ترجمه مقالات و متون تخصصی این رشته است. بهترین فرد برای ترجمه مقاله، کتاب و به طور کلی کلیه متون تخصصی این رشته، یک فارغ التحصیل یا دانشجوی تحصیلات تکمیلی مهندسی کشاورزی است. علت این مسئله هم روشن است، امروزه سطح تحقیقات و پژوهش های انجام شده در بسیاری از رشته های دانشگاهی به حدی پیشرفت کرده و کاملا تخصصی شده اند که درک آن برای سایر فرد بسیار سخت خواهد بود. امروزه مقالات به دنبال توسعه مرزهای علم هستند و به تحقیقاتی بسیار تخصصی در یک زمینه می پردازند. حال در نظر داشته باشید که اولین گام در ترجمه یک متن تخصصی درک مفاهیم اصلی متن و گام دوم درک دقیق جزییات ارائه شده است. مترجم عمومی و غیرتخصصی نمی تواند مفهیم و جزییات متون تخصصی را درک نماید و نمی توان از ایشان انتظار یک ترجمه دقیق و با کیفیت را داشت. از طرفی حتی مترجمین تخصصی کشاورزی، قابلیت ترجمه در تمامی زمینه های این رشته را ندارند زیرا مهندسی کشاورزی با گرایش های مختلفی تدریس می شود و تقریبا گرایش های کشاورزی در مقاطع ارشد و دکتری به بررسی مسائل مختلفی با یکدیگر می پردازند و مترجم باید به تمام زمینه های این رشته، تسلط نسبی داشته باشد که همین مسئله می تواند در ترجمه مقالات  تخصصی کشاورزی، یکی از مواردی چالشی باشد. 

هرچند در مجموعه خدمات ترجمه مرتبط با مهندسی کشاورزی، بیشترین حجم سفارشات ترجمه تخصصی این رشته، مربوط به ترجمه انگلیسی به فارسی متون تخصصی مهندسی کشاورزی است و سفارشات ترجمه فارسی به انگلیسی مقالات کشاورزی درصد بسیار کمتری را شامل می شود، اما به مراتب نیاز به مهارت بیشتری دارد. معممولا ترجمه فارسی به انگلیسی مقالات کشاورزی  برای انتشار در ژورنال ها و مجلات معتبر مورد استفاده قرار می گیرند که همین مسئله موجب حساسیت بالا در کیفیت ترجمه خواهد شد. برای ترجمه فارسی به انگلیسی بایستی علاوه بر انتخاب صحیح اصطاحات و واژگان تخصصی، متن از نظر نگارشی و ادبی نیز بدون اشکال و در سطح قابل قبولی باشد. این مسئله موجب می شود مترجمی برای اینکار استفاده شود که تا کنون سابقه ترجمه متون تخصصی مختلف در مهندسی کشاورزی و بلاخص ترجمه مقاله را داشته باشد.

سایت تخصصی ترجمه مانا ترجمه که به عنوان سایت ترجمه مقالات کشاورزی فعالیت دارد تاکنون توانسته است، تعداد زیادی از پروژه های ترجمه تخصصی این رشته را با رضایتمندی بالای مشتریان به انجام برساند. در صورتی که شما دانشجو یا پژوهشگر مهندسی کشاورزی هستید و نیاز به ترجمه تخصصی مهندسی کشاورزی دارید می توانید سفارش خود را در سایت ترجمه مانا ترجمه ثبت نمایید. لازم به ذکر است کلیه خدمات ترجمه تخصصی در مجموعه ترجمه تخصصی مانا ترجمه توسط دانشجویان و فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی مسلط بر زبان انگلیسی با کمترین هزینه و با کیفیتی کاملا تضمینی انجام میگیرد.نحوه ثبت سفارش ترجمه مقاله کشاورزی

ثبت سفارش ترجمه پس از عضویت در سایت موسسه میسر بوده و در صورت تمایل توضیحات کامل در رابطه با ثبت سفارش ترجمه را می توانید در بخش راهنما مطالعه نمایید. امیدواریم گروه مترجمان کشاورزی مانا ترجمه با ارائه خدمات مناسب در زمینه ترجمه مقالات کشاورزی رضایت خاطر شما دانشجویان و اساتید محترم این رشته را فراهم نماید.
شما می توانید در سایت ترجمه مانا ترجمه، با چند گام ساده ترجمه مقاله، پایان نامه و یا متون تخصصی خود در رشته کشاورزی را ایجاد نمایید.برای ثبت سفارش ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی  کشاورزی برروی


 کلیک کنید.


Link: https://manatarjome.com/news/ترجمه-مقاله-فارسی-به-انگلیسی-رشته-مهندسی-کشاورزی7.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* مانا ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما می توانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی
ورود به سیستم

×
enamad image