چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹

ترجمه تخصصی مقاله مهندسی مواد و متالوژی

ترجمه مقاله انگلیسی به فارسی مهندسی مواد


 
علم و مهندسی مواد رشته‏ ای چند تخصصی است که در برگیرنده تولید، خواص و کاربردهای مواد برای حوزه‏ های مختلف علوم و مهندسی است. مهندسی و علم مواد در داخل خود شاخه‏ های از علوم فیزیک کاربردی، شیمی را دارا است. علاوه بر آن جنبه‏ هایی از مهندسی مکانیک، برق، عمران و شیمی را نیز دارد. در حال حاضر در سطح جهانی با توجه به رشد قابل توجه در تحقیقات و فناوری در این رشته، علوم مواد و زیر شاخه ‏های آن به عنوان رشته جلودار بسیاری از دانشگاه‏ ها مطرح است.

مهندسی متالورژی یکی از مهمترین زیرشاخه‏ های مهندسی مواد است که در آن به روش‏ های استخراج فلز از سنگ معدن، تصفیه و آلیاژسازی و در نهایت ساخت قطعات سودمند از فلزات پرداخته می‏شود. این تعریف که متالورژی از قدیمی‏ ترین هنرها و از جدیدترین علوم است، بخوبی تاریخچه طولانی و آینده روشن رشته متالورژی را بیان می‏کند.مهندسی متالورژی به مفهوم کلاسیک آن، فراوری مواد معدنی از کانی های آنها (جداسازی از سنگ معدن)، ذوب و استخراج کانه فراوری شده، تصفیه و تولید شمش، بهبود خواص و تهیه آلیاژها، فن کار بر روی فلزات، شکل دادن آنها و محافظت از محصولات فلزی در برابر آسیب و خوردگی را در بر می‏ گیرد.

صنعت متالورژی در جهان از دیرباز به عنوان صنعت مادر شناخته شده و با پیشرفت‏ های روز افزون تکنولوژی، نقش آن مهم ‏تر و جنبه‏ های کاربردی آن متنوع‏ تر می‏ گردد. با توجه به گسترش روزافزون تحقیقات و توسعه فناوری، زمینه ‏های کار و تحقیقات بسیار متنوعی در کلیه گرایش‏ های متالورژی پدید آمده است که کار و تحقیق در این رشته را بسیار جذاب و زمینه رشد و توسعه پایدار را مهیا نموده است. در این زمینه می‏توان به تکنولوژی ‏های سنتز مواد نانوسایز و نانوساختار، مواد کامپوزیت، بیو مواد، مواد پیشرفته همچون ابررساناها، نیمه رساناها و آلیاژهای حافظه‏ دار اشاره کرد.نوشتن مقالات و انجام پژوهش باعث تعامل بین دانشمندان، محققان، متخصصان و پژوهشگران در کل دنیا میشود. همچنین در عصر کنونی که عصر اطلاعات می باشد، انتشار مقاله ی پژوهشی در نشریات و مجلات پژوهشی، اصلی ترین و مهم ترین شیوه ی ارائه نتایج یک مطالعه و پژوهش می باشد.

کتاب ها و مقالات چاپ شده در نشریات و مجلات اکثرا به زبان رسمی دنیا یعنی انگلیسی نوشته شده اند. محقق و پژوهشگر نمی تواند برای ترجمه ی مقالات از مترجم ماشینی استفاده کند. ترجمه این مقالات باید توسط مترجمان متخصص در حوزه تخصصی رشته مربوطه ترجمه شود. مترجم متخصصی که علاوه بر تسلط بر زبان مادری باید بر زبان مبدا هم تسلط کافی داشته باشد.بسیاری از لغات وقتی به زبان دیگری ترجمه می شوند دارای چند معنی مختلف می باشند. پس باید ترجمه توسط مترجمی ترجمه شود که اطلاعات کافی در آن رشته را داشته باشد که از ترجمه ای استفاده کند که مفهوم را بدون هیچ ابهامی به مخاطب برساند.

مترجمان متخصص مانا ترجمه با تخصص در رشته ی مربوطه و با بروز رسانی اطلاعات علمی و ادبی برای ویراستاری ترجمه در خدمت شما عزیزان می باشند و شما با اطمینان به این مترجمان می توانید سفارش ترجمه مقالات انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی رشته مهندسی مواد خود رابه دستان ماهر آنها بسپارید و ترجمه ای بدون نقص و ابهامی در کوتاهترین زمان ممکن تحویل بگیرید.نحوه ثبت سفارش ترجمه مقاله مهندسی مواد و متالوژی

  1. ثبت نام فرمایید.
  2. در صفحه کاربری خود بر روی " ثبت سفارش ترجمه " کلیک نمایید.
  3. پس از ثبت سفارش پیش فاکتور بصورت رایگان صادر می گردد. هزینه و زمان تحویل اطلاع داده می شود.
  4. پس از پرداخت هزینه، کار ترجمه آغاز شده و در موعد مقرر در صفحه کاربری شما اپلود می گردد و قابل دانلود است.
برای ثبت سفارش ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی مهندسی مواد برروی


 کلیک کنید.


Link: https://manatarjome.com/news/ترجمه-تخصصی-مقاله-مهندسی-مواد-و-متالوژی5.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
* مانا ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما می توانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی
ورود به سیستم

×
enamad image