post image
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۹۸

ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی زیست شناسی
اهمیت ترجمه در دنیای امروز، با این سرعت از رشد و حرکت دنیا به سمت ناشناخته های بشر، به راستی غیر قابل انکار است. بی شک ترجمه یکی از اساسی ترین و مهم ترین دستاوردهای انسان، و پلی برای برقراری ارتباط در میان مردم، ملل و فرهنگ های گوناگون در گوشه گوشه دنیاست. در واقع ترجمه زبان مشترکی شد بین انسان ها با زبان هایی متفاوت در سراسر دنیا، که توانایی ارتباطی گسترده تر و خارج از محدوده به آنها بخشید. اگر ترجمه در میان مردم جا نمی افتاد و شکل و سرعت امروزی اش را نمی گرفت، انسان ها به دنیا و جغرافیای کوچک خودشان محدود می شدند و جهان حالت ایستایی خاصی به خود می گرفت و روند پیشرفت به شدت کند جریان پیدا می کرد.

در مورد اهمیت ترجمه می توان گفت بدون ترجمه چه بسیار علوم و تحقیقاتی که پیش از به بلوغ رسیدن و شناخته شدن در نطفه ناکام باقی مانده، و چه بسیار انسان هایی که از مزایای اینها  بی بهره می ماندند. از این رو نمی توان نادیده گرفت که پیشرفت و گسترش علوم و تمدن در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و هنری و آموزشی و علمی و پزشکی به شدت تحت تاثیر ترجمه و اهمیت آن است و اگر مقوله ای به نام ترجمه وجود نداشت امید به اینکه سرعت انتقال و تبادل علوم در میان ملل به گونه ای باشد، که همزمان در هر نقطه از دنیا انسان ها بتوانند از آن بهره مند شوند بسیار ناچیز می بود که این ها تنها بخشی از اهمیت ترجمه می باشد. 
اهمیت ترجمه تخصصی متون 

امروزه به لطف ترجمه مقالات علمی و تخصصی، کتاب ها و به طور کلی آثار هنری و علمی بسیاری به راحتی در اختیار مردم در سرتاسر جهان قرار گرفته که می توان به صورت فوری و در کمترین زمان و با به صرفه ترین هزینه ها به راحتی در اختیار مردم قرار گیرد تا از مزایای آن استفاده بهینه داشته باشند. خصوصا اهمیت ترجمه تخصصی را اهل علم و پیگیر اخبار پژوهشی تحقیقاتی بیشتر از بقیه می دانند. چرا که این افراد به صورت مستمر دنبال کننده مباحث مطرح و به روز در عرصه جهانی هستند.

ترجمه به طور کلی دارای انواع متفاوتی است که در کشور ما امروزه زمینه هایی از جمله ترجمه تخصصی متون و مقالات در رشته های مختلف دانشگاهی،  ترجمه کتاب، انواع ترجمه عمومی به ویژه ترجمه فارسی به انگلیسی و ترجمه انگلیسی به فارسی جز بیشترین فعالیت ها در زمینه ترجمه می باشند. و برای انجام این کار به صورت تخصصی تر و بی نقص تر، موسسه تخصصی مانا ترجمه با کادری مجرب و قابل اطمینان خدمات مربوط به ترجمه را به متقاضیان ارائه می دهد. شما می توانید به راحتی سفارش ترجمه های خود را بعد از ثبت نام در وبسایت موسسه ثبت کنید. ترجمه تخصصی متون زیست شناسی

رشته زيست شناسي به طور کلی به سه بخش علوم‌ گياهي‌، علوم‌ جانوري‌ و زيست شناسي ‌دريا تقسیم می‌شود‌. در عین حال این رشته در مقطع کارشناسی، دارای شش گرایش زیر است:

  • زیست عمومی
  • میکروبیولوژی
  • علوم گیاهی
  • علوم جانوری
  • زیست دریا
  • سلولی - مولکولی
  • ژنتیک


با توجه به گستردگی بالایی که در این رشته وجود دارد، مطالعات و تحقیقات انجام شده در این رشته نیز بسیار بالا بوده و سالانه مقالات کتاب های فراوانی در این زمینه به چاپ می رسد. دانشجویان و محققین جوان نیز برای شروع کارهای پژوهشی خود نیاز دارند تا از نتایج مطالعات و تحقیقات قبلی مطلع شوند. با توجه به اینکه بیشتر این نتایج و مطالعات بصورت مقالات خارجی به چاپ می رسند، در نتیجه برای مطالعه آنها بایستی به زبان انگلیسی مسلط بود.
تسلط به زبان انگلیسی در کشور ما در کمتر محصل و دانشجویی دیده می شود و بسیاری از این دانشجویان ناچار هستند تا از مترجمین متخصص در رشته خودشان کمک بگیرند تا این مقالات را ترجمه کنند. ما در سایت تخصصی ترجمه مانا ترجمه مترجمینی داریم که علاوه بر اینکه به کار ترجمه تسلط دارند، بلکه فارغ التحصیل کارشناسی و دکتری (مقالات فارسی به انگلیسی ISI) در رشته زیست شناسی نیز هستند و این امر موجب می شود تا در ترجمه اصطلاحات و کلمات تخصصی بصورت کاملا ماهرانه ای عمل نمایند.
برای ثبت سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی مقاله زیست شناسی برروی


 کلیک کنید.


Link: http://manatarjome.com/news/ترجمه-مقاله-فارسی-به-انگلیسی-و-انگلیسی-به-فارسی-زیست-شناسی9.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
* مانا ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما می توانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :

خبری شد خبرتان خواهیم کرد!

آیا سوالی دارید؟

سوال خود را با ما در میان بگذارید

تماس با پشتیبانی
ورود به سیستم